сторінка матеріалу
Uncategorized

Стосовно невиконання законодавства щодо кредитування житла військовослужбовцям, ветеранам (лист СОУ до КМУ)

Прем’єр – міністру України
М. Я. Азарову

Шановний Миколо Яновичу!

    До Спілки офіцерів України звертаються ветерани військової служби з приводу порушення їхніх прав на отримання кредитів на будівництво житла у відповідності до ч.7 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів внутрішніх справ та їх соціальний захист».
Заявники повідомляють, що у відповідності до зазначеного Закону кредити на будівництво житла повинні надаватися «не пізніше одного року після звільнення з військової служби забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов або безвідсоткового кредиту на індивідуальне житлове будівництво чи придбання житла і погашення його в повному розмірі за рахунок Міністерства оборони України.
У Постанові Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 р. № 88 «Про затвердження Порядку кредитування будівництва та придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань» зазначено: «військовослужбовці, які не мають житлового приміщення для постійного проживання і перебувають на квартирному обліку за місцем проходження служби, мають право на отримання кредитів на будівництво або придбання житла на строк до 20 років з погашенням за рахунок коштів, передбачених в державному бюджеті військових формувань для будівництва або придбання житла з врахуванням вислуги років: для тих, хто прослужив більше 15 років , – 50%, більше , ніж 20 років – 75%, більше ніж 25 років – 100% кредиту»
Згідно з п.4 зазначеного Порядку «Кредит надається уповноваженим банком…» Процедура вибору банку, який надає кредити визначена п.9 зазначеної Постанови Кабінету міністрів України.
На звернення ветеранів до Міністерства оборони з порушених питань надходять негативні відповіді. Це створює соціальну напругу у військовому, правоохоронному і ветеранському середовищі, спричиняє зниження престижу військової служби та роботи у правоохоронних органах, що підриває боєздатність Збройних Сил України та суттєво знижує професійну спроможність правоохоронної системи держави.
СОУ постійно тримає у полі зору питання про забезпечення житлом військовослужбовців. Окрім проведення круглих столів, семінарів, звернень до органів влади, 08.02.2006 р СОУ разом з профільними комітетами провели парламентські слухання на тему «Про стан забезпечення житлом та іншим гарантіями соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб». В результаті яких було напрацьовано цілу низку конкретних напрацювань та шляхів вирішення цієї нелегкої для України проблеми (Рекомендації додаються).
Сподіваємося, що і в Вашій особі ці рекомендації знайдуть підтримку й розуміння.
На підставі наведеного, керуючись ст. 19 Закону України «Про демократичний цивільний контроль над воєнною організацією і правоохоронними органами держави», прошу надати інформацію про причини невиконання посадовими особами органів виконавчої влади Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів внутрішніх справ та їх соціальний захист» і Постанови КМУ «Про затвердження Порядку кредитування будівництва та придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань».

ЗА ДОРУЧЕННЯМ ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРОВОДУ

ГОЛОВА СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ,
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ІІ СКЛИКАННЯ
полковник В.БІЛОУС

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

Популярні записи та сторінки

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 82,832 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: