сторінка матеріалу
Uncategorized

Повідомлення СОУ за підсумками круглого столу “2О РОКІВ НА ШЛЯХУ ВІДРОДЖЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ”

Доповідає Голова СОУ п-к В.Білоус

Напередодні ювілейних дат, у Спілці офіцерів України, доброю традицією стало проведення науково-практичних конференцій, круглих столів…
Як відомо, 30 липня 2011 року, у день 20 річниці організації, СОУ провела науково-практичну конференцію, а 3 грудня 2011року, напередодні 20 річниці ЗСУ, спілчани провели круглий стіл на тему: «20 років на шляху відродження Збройних Сил України» .
З доповідями виступили п-к В.Білоус – голова СОУ, п-к П.Костюк – член Проводу СОУ, п-к В.Лазоркін – член Львівської обласної організації СОУ, п-к Г.Чепкий – член Київської міської організації СОУ, кандидат технічних наук, п-к О.Сасько – представник Уповноваженого ВРУ з прав людини,
В обговоренні доповідей виступили: п-к В.Таратушка – голова Дніпропетровської обласної організації СОУ, п\п-к О.Юзюк – голова Хмельницької обласної організації СОУ, п\п-к О.Коновалов – голова Житомирської обласної організації СОУ, кап. I рангу А.Грищук – член міської організації СОУ, п-к С.Литвин – 1-й заступник голови СОУ, п-к В.Зозуля – член Київської міської організації СОУ,
кап II рангу Т.Боротов – заступник голови Севастопольської міської організації СОУ.
В роботі круглого столу брали участь 35 представників з 20 обласних організацій СОУ.
Доповідачі та виступаючі констатували, що ЗСУ відбулися. Створена відповідна нормативно-правова база для виконання своїх функцій ЗСУ, система військового управління та матеріально-технічного забезпечення, ЗСУ переведено на 3-х видову систему.
Разом з тим, відмічали учасники круглого столу, в ході реформування ЗСУ, акцент робився на механічне скорочення чисельності ЗСУ, а не на якісне покращення боєздатності військ, а зі зміною Міністра Оборони програми та плани – реформування зазнавали кардинальних змін.
Зміна зовнішньополітичних векторів розвитку України в різні часи змушували військове керівництво змінювати програми та плани розвитку війська.
З тривогою учасники круглого столу говорили про відсутність чіткого, на рівні закону України, розмежування повноважень між Міністерством оборони і Генеральним штабом, що призводить до створення конфліктних ситуацій та непорозумінь у військовій сфері.
В останні роки фінансування ЗСУ відбувається на рівні 0,8% – 0,9% від ВВП, замість визначеного законом України «Про оборону України» – 3% від ВВП.
Як результат, 45тис. безквартирних військовослужбовців, низька заробітна платня, програми розвитку техніки і озброєння фінансуються за залишковим принципом. В ЗСУ 20% – 25% первинних посад вакантні, непоодинокі випадки корупції та розкрадання військового бюджету…
Відсутній дієвий парламентський контроль за гуманітарною сферою. До сьогодні ні одна рекомендація, яка була ухвалена на Парламентських слуханнях у 2006 році щодо правового та соціального захисту військовослужбовців, ветеранів ЗСУ та інших військових формувань, не виконана, а звернення СОУ до Президента України, Кабінету Міністрів України, всупереч Закону України «Про звернення громадян» направляються до Міністерства оборони України…
Представники Севастопольської міської організації повідомили про підвищення окладів офіцерам ЧФ РФ, які після звільнення 100% залишаються працювати в Україні. А згідно міжурядових Угод, підвищені пенсії військовим пенсіонерам ЧФ РФ, будуть виплачуватися з бюджету України.
Болючою проблемою є військово-патріотичне виховання військовослужбовців. Мало того, що українці до сих пір не знають своєї правдивої історії, то ще й представники нинішньої влади намагаються законсервувати радянську історію, нав’язати нам чужі традиції.
Негативний вплив на формування світогляду захисників України має процес переписування української історії з боку керівництва Міністерства освіти України, судові тяганини щодо національних героїв України…
Функціонування української мови у війську, не відповідає Конституції України, законам України; у війську здебільшого переважають традиції колишньої Радянської армії.
Учасники круглого столу ухвалили звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо проведення парламентських слухань з питань національної безпеки та оборони України.

Учасники круглого столу під час засідання.

Фото порталу українських офіцерів.

Прес-служба СОУ

_________________________________________

Відео засідання круглого столу 3.12.2011.

 

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 84,001 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: