сторінка матеріалу
Uncategorized

У Львівській обласній раді, за ініціативи Львівської обласної організації Спілки офіцерів України, обговорили причини масових порушень прав військових пенсіонерів

22 березня у Львівській облраді відбувся круглий стіл на тему: «Основні причини масових порушень в Україні конституційного права військових пенсіонерів на перерахунок раніше призначених пенсій за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби». Львівська обласна організація Спілки офіцерів України ініціювала проведення цього Круглого столу та виклала свою позицію щодо зазначеної проблеми у своїй Заяві щодо порушення прав військових пенсіонерів.
В роботі круглого столу взяли участь заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, заступник начальника управління з питань соціально-культурної діяльності Львівської обласної ради Андрій Холявка, представники Спілки офіцерів України, Громадського інституту стратегічних досліджень і впровадження перспективних програм “Перспектива”, Української спілки ветеранів Афганістану, Комітету ветеранів Збройних сил України, Товариства українських офіцерів, Західного оперативного командування, Західного регіонального центру перепідготовки та адаптації військовослужбовців, представники головного управління пенсійного фонду у Львівській області, відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Львівської області, військової прокуратури Львівського гарнізону, державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області.
Голова ЛОО Спілки офіцерів України, член Центрального Проводу полковник Петро Костюк зазначив, що пенсіонери не вимагають збільшення пенсій, лише їх перерахунку відповідно до чинного в Україні законодавства. «На сьогодні, відбулось збільшення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань шляхом збільшення розміру премії до 90 (110) % посадового окладу. У зв’язку зі збільшенням розміру премії настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, але військовим пенсіонерам не здійснили перерахунок пенсій. На практиці вони змушені добиватися свого законного права в судах. На превеликий жаль, і це не завжди вдається», – сказав Петро Костюк.
Також він наголосив на тому,що такі дії чи бездіяльність влади працює не на утведження престижу української армії та збільшення поваги до військових. А як реагують на таке ставлення до військових пенсіонерів держави молоді люди, що мають бажання стати до лав ЗС, або сьогоднішні лейтенанти (велика частина з них – діти цих військових пенсіонерів), бачачи таке ставлення до ветеранів ЗС України? Це аж ніяк не сприяє військово-патріотичному вихованню молоді. На сьогоднішній день поряд з діючими ЗС сформувалась армія військових пенсіонерів. У випадку реальної загрози військові пенсіонери – офіцери запасу стануть на захист України, відповідно до свого призначення.То хіба це справедливе ставлення до тих, хто захищав і буде при потребі захищати державу і в тому числі тих, хто по відношенню до них веде себе нечесно та порушує чинне законодавство?
В країнах НАТО прийнято військові пенсії і оборонний бюджет складати і відносити до затрат на оборону, до оборонних витрат. Львівська обласна організація Спілки офіцерів України виступає проти порушення прав військових пенсіонерів та наполягає на перерахуванні пенсій особам, звільненим з військової служби та деяких інших осіб (представників інших силових відомств), у зв’язку зі збільшенням розміру премії. Учасникам круглого столу було запропоновано підтримати заяву ЛОО СОУ з цього приводу.
Заступник голови обласної ради Валерій П’ятак в свою чергу зазначив, що існує нормативна база, яка врегульовує ці питання, але чомусь вона не працює.
Результатом роботи круглого столу стало звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України, народних депутатів України, депутатів Львівської обласної ради та керівників інших державних органів з пропозиціями щодо припинення масових порушень прав військових пенсіонерів на перерахунок пенсій.

За офіційною інформацією Львівської обласної організації СОУ

Прес-служба СОУ

Це слайдшоу вимагає JavaScript.


Автор фото: А.Рой

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 83,351 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: