сторінка матеріалу
Uncategorized

Деякі пропозиції по розгляду і вирішенню питань за напрямками (пропозиції до парламентських слухань 25.04.2012)

1. Соціальний захист військовослужбовців

Критичне становище виникло з виконання Закону України “Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей”, всі статті про соціальні гарантії призупинені та скасовані та не діють, їх фінансування державою не забезпечується, хоча є відповідні рішення Конституційного суду про їх незаконне припинення/скасування. Пропонуємо для розгляду цього критичного становища авторитетним правникам зробити постатейно аналіз та моніторинг з виконання Закону, а обґрунтовані зауваження надати з пропозиціями про їх усунення до РНБ України.
З цього приводу серед військовослужбовців сталою стала точка зору, яка звучить так: – Або хай держава виконує свої зобов’язання, або скасує гарантії, якщо вона не бажає їх виконувати. Експерти з військово – правових питань повинні довести до Кабінету Міністрів України, депутатів ВР України, що невиконання і постійне недофінансування вищевказаного Закону, є прямий підрив Суверенітету України.
Дивує позиція юридичних департаментів, ЗС України та інших силових структур, які самоусунулись від захисту соціальних гарантій військовослужбовців, не стали активними захисниками їх прав, а на даний час перетворились в “адвокатські організації” по захисту антиконституційних постанов Кабінету Міністрів України та Законів України “Про Державний бюджет на рік”, які систематично обмежують права військовослужбовців.

2. Військове – патріотичне виховання

На даний час військове – патріотичне виховання втратило всі національні ознаки, так дійшло до того, що поширеною нормою стало серед українських військових ліцеїстів та кадетів стали пропогандувати та відроджувати свої Великоросійські імперські погляди представники Закордонного дому Романових та Російського “Кадетського руху відродження”, які є засновниками, благодійниками та представниками в багатьох громадських організаціях та фондів по відродженню кадетських корпусів в Україні.

3. Стандарт програми закладів з посиленою військово – фізичною підготовкою та кадетських класів, позашкільного кадетського виховання (гурткова навчання)

Не завжди фінансова складова може дозволити обласним радам відкрити і фінансувати ліцеї обласного рівня але завжди є можливість відкрити кадетський клас чи кадетський гурток (чи секцію) в рамках позашкільної освіти, але всі три перелічені варіанти повинні мати єдину стандартну програму навчання узгоджену та затверджену Міністерством освіти України та Міністерством оборони України, в який конкретно повинні бути вказані предмети, теми, заняття і час, що вразі її опанування давало б випускникам переважне право позачергового вступу до військових вищих навчальних закладів.
4. Недопрацьоване питання вступу на навчання до військових вищих навчальних закладів дівчат з повною середньою освітою
Пропонуємо зобов’язати МО України та інші силові структури через військові комісаріати, офіційні сайти (міністерств, департаментів, учбових закладів) надавати повну та об’ємну інформацію по набору дівчат (факультет, спеціальність, кількість місць) за державним замовленням до військових вищих навчальних закладів та публікувати відкриті рейтингові позиції абітурієнтів, що зробить прозорим вступ та не уможливить корупційну складову в цьому питанні.
5. В зв’язку з реформуванням системи МВС України на європейський рівень постійно надходять скарги на те, що під час реорганізації в пенітенціарний департамент (кримінально-виконавча служба) колишні військовослужбовці ВВ МВС України втратили не тільки статус військовослужбовця, що потягло за собою суттєве зменшення всіх видів забезпечення та фінансового утримання підвищення обіцяють з 2007 року, втрати житла, медичних закладів, реабілітаційних центрів оздоровлення. Статус працівників законодавчо чітко не виписаний (так в законах України проходять під терміном “та деяких осіб”).

Голова Олександрійської міської організації
СОУ Кіровоградської області,
гвардії майор В.ОГалата

Прес-служба СОУ

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,939 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: