сторінка матеріалу
Uncategorized

На Маківці близько тисячі людей вшанували пам’ять Українських Січових Стрільців. (+фото,відео)

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України вшанували пам’ять загиблих Українських Січових Стрільців та взяли участь у святкуванні 97-ї річниці перемоги УСС на горі Маківка (Сколівські бескиди). Там відбувся чин панахиди та віче пам’яті за героїчно загиблими Українськими Січовими Стрільцями. В заході, присвяченому 97-ій річниці перемоги Українських Січових Стрільців на горі Маківці, загалом зібралося близько тисячі осіб.

  • Бої за гору Маківку — запеклі позиційні бої, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915 року, у ході Першої світової війни, на східному фронті, в Карпатах між підрозділами австо-угорської 55-ї піхотної дівізії І. фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів УСС) та російськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана

Участь в урочистому вшануванні взяли представники Львівської ОДА, депутати Львівської облради, керівники Сколівського району Львівської області, представники політичних партій, Львівської обласної організації Спілки офіцерів України (разом з ними був представник Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ отець-диякон Андрій Сіданич),члени Львівської обласної спілки політичних в’язнів України, низки громадських організацій Львівщини,представники молодіжних організацій, зокрема, “Пласту” та громади Сколівського району. Також в цьому заході взяла участь делегація з Кривого Рогу, до складу якої увійшли представники Спілки офіцерів України, Криворізького міського об’єднання ВУТ Просвіта ім.Тараса Шевченка, Інгульської паланки війська Запорозького Низового, юнацької та шкільної молоді.

Урочистості розпочалися з панахиди біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на горі Маківці,на місці історичної загибелі українських воїнів.

На їхніх могилах запалили лампадки, а школярі поклали до Меморіалу гірлянди, сплетені з вічнозеленої ялини.
До учасників численного віча, серед інших, звернулися представники делегації з Кривого Рога –
Старійшина Інгульської паланки війська Запорозького Низового Павло Лісняк

та прочитала вірша “Повстання” криворізького поета Володимира Стецюка семикласниця Катерина Нацентова, що було надзвичайно прихильно сприйнято учасниками Віча.

Голова Львівської обласної організації – член Центрального Проводу Спілки офіцерів України полковник Петро Костюк у своєму виступі, зокрема, зазначив, що: “Битва на Маківці це свідчення переходу української нації від пасивного до активного стану. Це перша велика спроба українців в двадцятому столітті стати активним чинником історії, творцями свого майбутнього. Ця перша національна українська військова формація минулого століття явила світові українського вояка-переможця, який прагне своєї Української держави та свого національного війська. Тут на Маківці воювали легендарні сотник Дмитро Вітовський, майбутній Секретар (міністр) Військових Справ ЗУНР, хорунжа Олена Степанів, перша у світі жінка офіцер, прийнята військову службу (120 років з дня народження якої відзначатимемо в грудні 2012р.) та багато інших. Національно-державницькі традиції УСС успадкувала УГА, ядром якої у 1918р. став Легіон УСС, Галицько-Буковинський куріннь, який розвинувся в Корпус Січових Стрільців Армії УНР на чолі з Євгеном Коновальцем, Карпатської Січі, а в 40 роки двадцятого століття – УПА. Переможна битва на Маківці є складовою Пантеону українських перемог. Чин Українських Січових Стрільців спонукає нас сьогодні до активності, до творення сьогодення та майбутнього України”.

За інформацією Львівської обласної та Криворізької районної організацій СОУ.

Прес-служба СОУ

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито.

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ

ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 77,429 hits
%d блогерам подобається це: