сторінка матеріалу
Uncategorized

Хорунжа Олена Степанів посмертно нагороджена відзнакою Спілки офіцерів України – “Хрестом заслуги” (+фото)

За клопотанням Львівської обласної організації Спілки Офіцерів України хорунжа Олена Степанів до Дня Героїв, посмертно нагороджена відзнакою Спілки офіцерів України – “Хрестом заслуги”. З цієї нагоди Львівська обласна організація СОУ спільно із громадськістю організувала і провела відповідні заходи:

1. 29 травня, голова Львівської обласної організації ВГО «Спілка офіцерів України» полковник Петро Костюк з нагоди Дня Героїв в урочистій обстановці передав цю відзнаку музею Олени Степанів.

Ця урочиста подія відбулася саме у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка, оскільки Олена Степанів-Дашкевич була не лише офіцером, а й педагогом, науковцем, доктором філософії, а в 1944-1946 р. – в. о. доцента економічної географії Львівського університету.

  • У квітні 2012 р. хорунжу Олену Степанів зараховано почесним членом Львівської обласної організації СОУ як першу в світі жінку, офіційно прийняту на військову службу у званні офіцера.

2. Біля будинку № 11-а на вул. Козацькій у Львові, де провела останні роки життя Олена Степанів-Дашкевич і у якому згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів № 362 від 09. 07. 1992 р. має бути музей Олени Степанівни, відбулася перша екскурсія.
Члени Львівської обласної організації Спілки Офіцерів України засвідчили свою повагу хорунжій Українських Січових Стрільців і чотарці УГА Олені Степанів-Дашкевич, патріотичний чин якої вони мають за зразок для наслідування, екскурсією до її меморіального музею.
Перед екскурсією офіцери помолилися за світлу пам’ять Олени Степанівни у Храмі Покрова Пресвятої Богородиці на вул. Личаківській.
Першу екскурсію для українських офіцерів провела голова науково-методичної консультаційної ради Музею Олени Степанів-Дашкевич кандидат історичних наук Ганна Кос, розповівши як про історію музейної ініціативи, так і про славетну героїню, 120-річчя від дня котрої депутати Львівської обласної ради вшанували, оголосивши 2012 рік Роком Олени Степанівни.
Наразі найціннішим експонатом музею, який можна показувати і про який можна розповідати відвідувачам, є саме приміщення, де провела останні роки життя, повернувшись із сталінських концтаборів доктор філософії, педагог і вчена Олена Степанів-Дашкевич.
Світ визнав Олену Степанівну ще 100 років тому, бо кожна країна мала б за честь пишатися такою національною героїнею. Однак реалії сьогодення, зокрема байдужість влади до аварійного стану будинку, на превеликий жаль, далекі від розуміння гідного вшанування Героїні.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

За повідомленням Львівської обласної організації СОУ
Прес-служба СОУ

Фото підполковників Б.Решетняка, Р.Голубовича та А.Роя.

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 85,418 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: