сторінка матеріалу
Uncategorized

Керівництво ЗС демонструє відкриту наругу над національними почуттями, приниження подвигу борців за волю України та публічну зневагу над пам’яттю мільйонів жертв боротьби за волю України та жертв політичних репресій. ЗВЕРНЕННЯ

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧУ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ
В.ЯНУКОВИЧУ
Копія: ГЕНЕРАЛЬНОМУ ПРОКУРОРОВІ УКРАЇНИ
В.ПШОНЦІ

З В Е Р Н Е Н Н Я

ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ!
24 липня 2012 року пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля», за інформацією громадян Дрогобиччини, виявили невідоме поховання 1944-1945 років біля с. Старого Села в Дрогобицькому районі. У яру, зарослому чагарниками, під час розкопок знайшли людські останки. За результатами експертизи, поховані були воїнами УПА і загинули в бою із підрозділами НКВС. Такої кількості останків вояків УПА в одному похованні на Львівщині ще не знаходили.
7 жовтня в Дрогобичі, на міському кладовищі, відбулося урочисте перепоховання дев’ятьох вояків УПА, віднайдених неподалік Старого Села Дрогобицького району.
Церемонія перепоховання розпочалась заупокійним богослужінням у старосільській церкві Пресвятої Богородиці. Згодом велелюдна похоронна процесія з почесною вартою ветеранів УПА, у супроводі священиків та молоді фізкультурно-просвітницького товариства «Сокіл»,представників Львівського обласного відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів, Львівської обласної організації Спілки офіцерів України вирушила до Алеї слави, на дрогобицькому міському кладовищі.На кладовищі було відслужено чин панахиди за полеглими вояками УПА.В перепохованні також взяли участь голова Львівської обласної ради та депутати Львівської обласної ради. Після богослужіння відбулося громадське віче.
Спочатку вояків на міському цвинтарі Дрогобича хотіли поховати з усіма військовими почестями та салютом. Однак пізніше, коли довідалися, що це перепоховання не воїнів радянської армії, а воїнів УПА участь військових у перепохованні тіл воїнів УПА було категорично заборонено МО України.
Ми вважаємо, що не можна ховати з усіма військовими почестями та салютом тільки радянських ветеранів. Вибірковий підхід в даному випадку абсолютно неприпустимий.
Українська Верховна Рада, в рік 70-річчя УПА, мала б на державному рівні визнати УПА стороною, яка воювала за українську державу, а воїнам УПА надати статус учасників бойових дій у Другій світовій війні.
До цього часу парламент не ратифікував резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1481 від 25 січня 2006 року про засудження комуністичного режиму і нацизму.
Ставлення посадовців Збройних Сил продемонстроване 7 жовтня 2012р. в Дрогобичі Спілка офіцерів України та Львівське обласне відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів розцінюють як відкриту наругу над національними почуттями, приниження подвигу борців за волю України та публічну зневагу над пам’яттю мільйонів жертв боротьби за волю України та жертв політичних репресій.
На підставі наведеного, керуючись ст.40 Конституції України вимагаємо, дати належну правову оцінку діям посадових осіб Збройних Сил 7 жовтня 2012 року у м.Дрогобичі.
Про результати розгляду звернення просимо повідомити Львівське обласне відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів та Львівську обласну організацію Спілки офіцерів України у встановлений законом термін.
З повагою

Голова Львівського обласного відділення
Всеукраїнського об`єднання ветеранів
Богдан Винниченко

Голова Львівської обласної організації
Спілки офіцерів України
Петро Костюк, полковник

Прес-служба СОУ

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 80,551 hits
%d блогерам подобається це: