сторінка матеріалу
Uncategorized

8 травня у Львові вшанували жертв тоталітарних режимів і Другої світової війни

Ден__жалоби_1Вчора у Львові, на площі Маркіяна Шашкевича, провели скорботний мітинг біля пам’ятника жертвам комуністичних репресій, вшановуючи невинно убієнних в часи Другої світової війни. Це неподалік тюрми на Лонцького, найжорстокішої в’язниці, що використовувалась польським, радянським та німецьким окупаційними режимами, починаючи від 1918 року. Тут утримували і вбивали українців, поляків, євреїв.
Громадське віче відбулося за участі представників обласної та міської влади, депутатів різних рівнів, представників ЛОО СОУ, низки громадських організацій,небайдужих львівян .
Вшанування розпочалось покладанням квітів, у якому взяли участь голова Львівської облради Петро Колодій, перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, народні депутати України Ірина Фаріон, Олег Панькевич, Степан Кубів, голова ЛОО СОУ полковник Петро Костюк, також львівські міські та обласні депутати, представники громадськості.
Прозвучав гімн України, потім пам’ять жертв війни присутні вшанували хвилиною мовчання.
Під час громадського віча виступили: Петро Колодій, Олег Синютка, Ірина Фаріон, Остап Стахів, Степан Кубів, голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України Петро Костюк та голова Львівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Богдан Винниченко.
Вів віче публіцист Ярослав Сватко.
«Символічно, що наші заходи проходять біля пам’ятника комуністичним злочинам, адже саме пакт Молотова-Ріббентропа розв’язав руки фашистській Німеччині, яка розпочала криваву війну, а пізніше її продовжив Сталін. – наголосив на віче голова Львівської облради Петро Колодій. – Нажаль, війна не закінчилася для українців у 1945-у, а продовжувалася проти українського народу щонайменше до 60-х років. Тому вшановуючи нині солдатів, ми не можемо оправдовувати режими, які кинули мільйони людей на знищення».
У своєму виступі , голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України Петро Костюк наголосив на тому, що потрібно пам’ятати-Друга світова війна розпочалася для українців 15 березня 1939р. з Карпатської України. Зокрема у своєму виступі він нагадав:”… Друга світова війна це велика трагедія для України,- для бездержавної України, яка давала людський матеріал в інші армії, але при тому спромоглася сформувати Українську повстанську армію, яка стояла проти двох тоталитаризмів.”
Після віча учасники заходу із запаленими лампадками перейшли до Меморіального хреста на території комплексу «Цитадель». На Цитаделі, у роки Другої Світової війни розташовувався найбільший німецький концтабір в Європі «Шталаґ-328», в якому утримували понад 280 тисяч полонених і половина з них там і загинула.
Там відбулась екуменічна панахида за загиблими

Львівська обласна організація СОУ

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Фото членів ЛОО СОУ: – Андрій Рой, Степан Боренько, Юрій Бєгляров.

Відео з виступом Голови ЛОО СОУ полковника П.КОСТЮКА.(автор відео – А.Рой)

ДОВІДКОВО

  • За даними Українського інституту національної пам’яті, Україна у радянсько-німецькій війні втратила майже 4 мільйони 270 тисяч цивільних людей і ще близько 3 мільйонів військових. Донині тисячі людей вважаються безвісти зниклими. Для прикладу, у переддень 8 травня у Бродах, що на Львівщині, перепоховали останки дев’ятьох червоноармійців, віднайдених торік. Пошукове товариство припускає, що там ще є останки вояків з часів війни.
Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

Популярні записи та сторінки

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 82,832 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: