сторінка матеріалу
Uncategorized

“Приклад його життя надихав сотні тисяч героїв, які боролися за волю України.”-полковник Петро КОСТЮК про полковника Є.КОНОВАЛЬЦЯ (фото)

Ден__Героiв_Зашкiв_255

Вчора, 23 травня, представники Львівської обласної організаціїв Спілки офіцерів України взяли участь у вшануванні пам’яті полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови ОУН Євгена Коновальця.
Заходи на честь вшанування пам’яті команданта – 75-ої річниці від дня його загибелі, відбулися в рамках відзначення Свята Героїв на Львівщині й розпочалися заупокійною Святою Літургією у Львові у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.Після цього відбулося покладання квітів до пам’ятної таблиці Є.

Коновальця (вул. Є.Коновальця) та громадське віче .Відповідні заходи проходили і у с. Зашків Жовківського району Львівської області. У храмі Архістратига Михаїла села Зашків, де свого часу народився Євген Коновалець відбулася заупокійна Свята Літургія та посвячення відновлених родинних поховань полковника Є.Коновальця на цвинтарі .
У Зашків, для участі у заходах, прибула велика кількість мешканців Львівщини ,представників низки політичних партій та громадських організацій з інших областей України, депутати Львівської обласної та районних, сільських рад. Зокрема широко був представлений Київ. У вшануванні пам’яті команданта Євгена Коновальця також взяли участь представники ветеранських та молодіжних організацій, сільські активісти, школярі.
Відбулося покладання квітів від обласної, районної влади, Спілки офіцерів України, громадськості до пам’ятника Є. Коновальцю.

Тут відбулися панахида і громадське віче. Велелюдне поминальне віче пройшло під гаслом: «Сила і розум полковника Коновальця допомогли кристалізувати українську державницьку думку. Дух героя живе по сьогодні»,
Виступаючи на вічі, голова Львівської обласної організаціїв Спілки офіцерів України полковник Петро Костюк,зокрема, сказав: « Завдяки героям відбувається поступ суспільства. Полковник Євген Коновалець один із найпомітніших у національному Пантеоні героїв України. Після поразки визвольних змагань двадцятих років, коли у багатьох запанувала зневіра полковник Євген Коновалець, згуртувавши військовиків в Українську Військову Організацію (військовики роками зі зброєю в руках воювали за незалежну Україну) дав українцям надію, запропонувавши шлях здобуття української держави і очолив новий етап боротьби за незалежну Україну. А ОУН, під його керівництвом, стала помітним чинником в політиці Східної Європи. Приклад його життя надихав сотні тисяч героїв, які боролися за волю України. Саме завдяки таким героям українці збереглися як велика нація. Тому найкращим вшануванням пам’яті полковника Євгена Коновальця є жертовне самовіддане служіння Україні. Будьмо ж гідними великої слави Героїв України».

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Фото: Юрій Бєгляров, Степан Боренько, Андрій Рой, Андрій Стащишин.

Львівська обласна організація СОУ

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: