сторінка матеріалу
Uncategorized

22 червня 2013 р. Львівські спілчани долучилися до вшанування жертв урочища Саліна.

салiна_2013_01722 червня 2013 року відбулась громадянська панахида за убієнними у м.Добромиль та покладання квітів на місці трагедії. У поминальній церемонії взяли участь: народні депутати, представники Львівської ОДА, облради, громадські діячі та прості громадяни. Делегацію СОУ представляли голова Львівської міської організації СОУ підполковник Роман Терешко та член виконкому ЛОО СОУ підполковник Богдан Лоха.

ДОВІДКА.

За радянського часу (до 80-х років), поблизу містечка Добромиль на Старосамбірщині знаходився відомий лікувальний санаторій. Його побудували на території соляних шахт. Тамтешня сіль була відома далеко за межами Галичини. Урочище з соляними шахтами у народі віддавна називалося Саліна (лат. – Солона).
В червні 41-го року в одній із шахт виявили тисячі трупів. 26 червня 1941-го, з’ясувалося, що одну з чотирьох шахт каральні органи радянської влади тоді використовували як могильник для невгодних мирних українців.
Всього в шахті трупи понад 3600 чол. (1000 в’язнів привезли з Перемишля, інших мордували у тюрмі в м.Добромиль та добивали на місці. Серед загиблих українців, є й поляки, і євреї. Лише 300 чоловік вдалось упізнати, інші жертви безіменні. За 20 років незалежності для більшості українців вони і досі залишаються таємною сторінкою історії.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Фото пресслужби Львівської облради.

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: