сторінка матеріалу
Uncategorized

Для «Захисту Вітчизни» не менш 2 годин на тиждень просить від Президента для учнів-юнаків 10-11 класів Голова Житомирської ОО СОУ.

DSC_0158Голова Житомирської обласної організації СОУ підполковник Олег КОНОВАЛОВ звернувся до Верховного головнокомандувача Збройними силами Президента України ЯНУКОВИЧА Віктора Федоровича. У своєму листі він просить “надати вказівки Кабінету Міністрів України, Міністру освіти і науки України щодо збільшення навчальних годин для вивчення навчального предмету «Захист Вітчизни» не менш 2 годин на тиждень для учнів-юнаків 10 – 11 класів”.
Підполковник О.КОНОВАЛОВ є бойовим офіцером (учасник БД у ДРА) і вважає, що з “переходом ЗСУ на професійну основу, роль навчального предмету «Захист Вітчизни» в школах збільшується. Нажаль, згідно навчальної програми предмету «Захист Вітчизни» від 2009 року, яка рекомендована Міністерством освіти і науки (лист № 1/1 – 6881 від 14.08.2009), кількість годин для вивчення розділу/теми передбачено потижневе навантаження 2, 1,5 і 1 години на тиждень для учнів 10 – 11 класів. 2 години на тиждень згідно рекомендацій Міністерства освіти передбачено тільки для шкіл спортивного профілю, а для звичайних загальноосвітніх середніх закладів 1 година на тиждень для вищевказаних учнів, що явно недостатньо для якісного засвоєння учбового матеріалу.
Наприклад: Статут ЗСУ. Тема: «Внутрішній порядок у військовій частині та її підрозділах».
В даному розділі на 1 годину (45 хв.) передбачено:
1.Положення про внутрішній порядок.
2.Розміщення особового складу та зброї в підрозділах.
3.Розподіл часу за розпорядком дня.
4.Добовий наряд роти, призначення, склад, озброєння, обов’язки днювального, несення ним служби, дії при тривозі і т.і.
Раніше, директорам шкіл дозволялось вносити корективи в навчальні програми і даний розділ вивчали 2 години. В даний час, 1 година, за виключенням шкіл з спортивним напрямком, яких є в м. Житомирі всього дві. Такий об´ємний матеріал засвоїти учні за 1 годину не зможуть.
В зв’язку з майбутнім переходом ЗСУ на професійну основу, на погляд виконкому обласної СОУ збільшується роль навчальної військової підготовки, загальної військово-професійної готовності юнаків до військової служби, яка визначається рівнем розвитку знань, навичок і вмінь, котрі необхідні молодому воїнові (із Статутів ЗСУ, їх історії, вогневої, стройової, тактичної, фізичної, військової медицини).
В школі у юнаків формується соціально-психологічна, загальновійськова, професійна та емоційно-вольова готовність до військової служби. Окрім цього, в загальноосвітніх школах проводиться велика робота щодо військово-патріотичного виховання учнів, що надає їм правильно оцінити свою готовність до захисту Вітчизни, зіставляючи свої уміння, знання, здібності з вимогами військової діяльності.”

За інформацією Житомирської ОО СОУ.

ВГО СОУ.

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 82,842 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: