сторінка матеріалу
Uncategorized

21 липня на Львівщині вшанували пам’ять військових, полеглих у «Бродівському котлі»

Жбир_Бродiвщина_23521 липня на Львівщині відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському котлі». Місце проведення заходів: гора Жбир – с. Ясенів Бродівського району, с. Підгірці Бродівського району, с. Червоне Золочівського району Львівської області.
Представники ЛОО СОУ взяли участь у цих заходах.
У с. Ясенів Бродівського району на г. Жбир відбулося урочисте поминальне богослужіння та покладанння вінків до пам’ятника дивізійникам за участю депутатів Львівської обласної ради, районного керівництва, місцевих жителів, учасників національно-визвольних змагань, представників громадськості. У заходах також взяли участь народний депутат України Ірина Сех, представники Бродівської районної влади,сільські голови.
Згодом автобуси із прибулими зі Львова депутатами обласної ради та представниками громадськості вирушили до с. Підгірці, де також був відправлений молебен біля пантеону примирення учасників військових формувань 50-рр. 20 ст.
Далі учасники заходів вирушили до с. Червоне Золочівського району, де відбулося перепоховання останків вояків різних воюючих сторін у «Бродівському котлі».
Священослужителі с. Червоне та Ясенівці віправили поминальне богослужіння у каплиці, встановленій на території кладовища вояків дивізії «Галичина» в с. Червоне. Останки військових з різних військових формувань, віднайдені товариством пошуку жертв війни «Пам’ять» та КП Львівської обласної ради «Доля» під час цьогорічних пошуково-дослідницьких робіт на місцях запеклих боїв. «Загалом у двох трунах поховані останки шістнадцяти військовиків, які переважно належать дивізійникам або солдатам німецької армії – через відсутність ідентифікаторів неможливо встановити точно, хто насправді склав свою голову на цьому полі бою», – сказав заступник директора КП ЛОР «Доля» Ярослав Онищук.
Також перепоховані останки двох червоноармійців, віднайдених товариством «Пам’ять» у с. Зозулі та с. Зашків. У момент захоронення у їхню пам’ять пролунав останній військовий салют. Також на нову могилу солдатів Другої Світової були покладені вінки від обласної ради: в урочистому перепохованні останків вояків-дивізійників взяли участь депутати облради, ветерани-дивізійники, представники районної влади Золочева, громадськість.
Дивізійники і члени їхніх родин вклонилися і запалили свічки пам’яті на могилах своїх побратимів, друзів та рідних, які знайшли останній спочинок на військовому кладовищі дивізії у с. Червоне.
Після перепоховання останків вояків різних військових формувань учасники святкувань перейшли на поле останнього бою дивізії «Галичина» неподалік кладовища, де мали змогу перенестися у 1944 рік. Тут розгорнулася імпровізована битва за участю військ дивізії «Галичина», Червоної Армії та німецьких військ. Ініціатор та організатор історичної реконструкції останнього бою дивізії «Галичина» з Червоною Армією між селами Червоне та Ясенівці – товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» – запросило до відтворення реальних подій своїх однодумців та колег з Росії, Чехії та Словаччини, Загалом бій відтворювали понад 100 учасників. Це видовищне дійство спостерігало чимало мешканців Золочівщини.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України.
Фото Андрія Роя.

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: