сторінка матеріалу
Uncategorized

Львівска ОО СОУ взяла участь у круглому столі присвяченому пам’яті Василя Вишиваного

Круглий_стiл_Вишиваному_110

В неділю, 18 серпня представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь у круглому столі присвяченому пам’яті Василя Вишиваного. Цей захід проходив з ініціативи Наталки Криничанки у приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки за участі представників низки громадських організацій Львівщини. У заході взяв участь Герой України Юрій Шухевич .
Вступне слово промовила Наталка Криничанка. Доповідь про життєвий шлях Василя Вишиваного зробив науковець, історик та архівіст, директор Обласної універсальної наукової бібліотеки, громадський діяч Іван Сварник. Він цікаво розповів про Василя Вишиваного і те, як його доля пов’язана з Україною. Він підкреслив, що Вільгельм Га́бсбурґ (Васи́ль Вишива́ний) був великим прихильником України та української державності.
Після цього артистка театру ім.Марії Заньковецької Надія Шепетюк прочитала вірші В.Вишиваного. Присутні ділилися своїми знаннями про різні періоди життя Василя Вишиваного. Зокрема це зробили Юрій Шухевич,голова ЛОО СОУ полковник Петро Костюк.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Фоторепортаж Андрія Роя
Львівська обласна організація Спілки офіцерів України

_______________________________________________________________________________________

Довідка

Вільгельм Франц фон Га́бсбурґ-Лотрі́нґен (Васи́ль Вишива́ний) (нім. Wilhelm Franz von Habsburg-Lothringen) (* 10 лютого 1895 — †18 серпня 1948) — український військовийдіяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь (ерцгерцог), полков-ник армії УНР. В певний період ча Першої Світової війни Вільгельм Габсбург перейняв командування Українськими Січовими стрільцями.
Вільгельма Габсбурга знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім’ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Він вважався одним з неофіційних претендентів на український трон в разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь Вишиваний прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов’ю до України. Його найвідомішим літературним внеском є збірка віршів «Минають дні» (1921). Її Вільгельм присвятив своїм бойовим товаришам по УСС. У пам’ять про тих, хто віддав життя заради України, він писав:

До зброї! До зброї, стрільці!
Товаришів рідних згадайте,
Що мріють про волю в холодній землі, —
Всі сили до бою з’єднайте.

Останній рік свого життя В.Вишиваний провів у Лук’янівському СІЗО. Помер від туберкульозу 18 серпня 1948 року.

__________________________________________________________________________________________________

Також 18 серпня Василя ВИШИВАНОГО було вшановано у Києві біля Лукянівського СІЗО (відео 5 ua)

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: