сторінка матеріалу
Uncategorized

СОУ долучилася до вшанування пам’яті жертв сталінізму та нацизму (фото)

Lupakov23 серпня у Міжнародний Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-33 років на Михайлівській площі у Києві представники Спілки офіцерів України взяли участь у заходах із вшанування мільйонів загиблих українців від нацистського та комуністичного режимів та відзначили День українського прапора.

Розпочав мітинг Голова Спілки офіцерів України, заступник Голови КУН Євген Лупаков, який зачитав коротку історичну довідку про трагічні сторінки українського народу ХХ століття. Українці постраждали і від нацизму, і від комунізму, зазначив Євген Лупаков, проте московський імперіалізм і тоталітаризм безжально винищував українців впродовж 300 років, тож від нього наша нація зазнала найбільш втрат.

Після вступного слова до пам’ятного знаку жертвам Голодомору було покладено квіти від всіх організацій – учасників мітингу, хвилиною мовчання вшановано пам’ять всіх невинно вбитих у війнах, голодоморах, під час більшовицьких репресій і депортацій.

Лідер Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь виступив перед присутніми із пшеничними колосками в руках. Він розповів, що саме в серпні 1932 року була прийнята злочинна постанова «про п’ять колосків», за якою розстрілювали та арештовували навіть дітей, які намагались врятуватись від голоду, взявши з поля жменьку зерна.

«Я хочу згадати сьогодні своїх земляків-подолян, а також своїх родичів, які загинули під час Голодомору, які не мали цих кількох колосків, щоб вижити й дати майбутнє своїй родині і своїй землі», – сказав Голова Конгресу.

За його словами, нинішня влада не визнає Голодомор геноцидом українського народу на догоду Росії, а також повністю віддала на поталу цій недружній державі нашу культуру, мову, освіту.

«Нині ми стоїмо на порозі доленосної події – підписання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом. Маємо не втрати свій шанс і зробити все для того, щоб Україна стала повноправним членом європейського співтовариства. Сьогодні, у День українського прапора, ми маємо міцно тримати наш синьо-жовтий стяг, аби продовжити боротьбу за могутню українську державу», – наголосив Степан Брацюнь.

На мітингу також виступили один із останніх радянських політв’язнів Григорій Куценко, історик Роман Мотузко, Голова ВУТ «Просвіта» Павло Мовчан, представник Народного Руху України Віктор Горбач.

Віктор Горбач запропонував на місці пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-33 років на Михайлівській площі встановити пам’ятник жертвам тоталітарних режимів. Ініціатива була одноголосно прийнята учасниками віча.

На завершення, на честь Дня прапора, активісти національно-патріотичних сил розгорнули найбільший в Європі прапор України та пройшлися з ним до Європейської площі, скандуючи гасла: «Україна – європейська держава!», «Слава Україні – Героям слава!».

За повідомленням Прес-служби КУН.

 

   

  

.    

 

Фото сайту http://cun.org.ua/

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: