сторінка матеріалу
Uncategorized

“Минуле присутнє у сучасному. Воно є «тут і тепер» у вигляді історичних наслідків.” – Петро КОСТЮК.

Академiя_Дн__незалежностi_991Представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь у заходах, які відбувались на Львівщині з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

23 серпня біля Львівської обласної ради з нагоди Дня Державного Прапора України урочисто підняли жовто-блакитне знамено.
Присутні на урочистості нагадали, що 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України.
Урочистості продовжилися у сесійній залі Львівської обласної ради Урочистими зборами Львівської обласної ради з нагоди 22-ої річниці Незалежності України. У залі зібралися представники духовенства, обласної та міської влади, Герої України, колишні політв’язні, відомі наукові та громадські діячі.
Розпочався захід традиційно Державним гімном України у виконанн ізаслуженої хорової капели України «Трембіта». Потім хвилиною мовчання пом’янули всіх полеглих у боротьбі за волю України. Відтак, присутніх з Днем Державного Прапора України та святом Незалежності України привітали голова Львівської обласної ради Петро Колодій, депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, відомий громадський та політичний діяч Микола Горинь, український історик, доктор історичних наук Андрій Гречило, заступник голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський, голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України Петро Костюк, Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій. Присутніх із святом привітали представники духовенства та провели спільну молитву.
Зокрема, Голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України полковник Петро Костюк зазначив:

“Багато поколінь українців під прапором, який є сьогодні одним із офіційних державних символів України, віддавали свої життя та здоров’я за свободу та незалежність свого народу.
23 серпня Європа відзначає – Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму. Він відзначається щорічно у день підписання пакту Молотова-Ріббентропа в 1939 році, що розділив Європу на дві сфери інтересів за допомогою секретних додаткових протоколів. Бездержавна Україна понесла чи не найбільші втрати у Європі. Але навіть у таких обставинах український народ створив свою національну потугу – Українську Повстанську Армію.
Між минулим, сучасністю і майбутнім існує тісний взаємозв’язок. Минуле присутнє у сучасному. Воно є «тут і тепер» у вигляді історичних наслідків.
Наше з Вами покоління має національний обов’язок перед попередніми поколіннями борців за Волю України утвердити українську державність.
Україна має перейти свій Рубікон, який є між нами та Європейським Союзом, пройти свою “точку неповернення”. Сьогодні для долі України не має важливішого питання ніж євроінтеграція. Угода з ЄС, – це наша гарантія незалежності України. Йде боротьба за цивілізаційний вибір. Вибір між Європою і Митним союзом – вимагає роботи всього українського суспільства.
Сьогодні потрібно докласти зусиль для консолідації суспільства, щоб виробити свою українську програму протистояння московському тиску, їхньому осмисленному і нещадному плану затягування України в неоімперію.
Відомий англійський письменник і публіцист, який ввів у політичну мову термін “холодна війна” Джордж Оруел писав, що “В часи загальної брехні казати правду – це екстремізм”. У переддень Свята незалежності я бажаю всім нам такого екстримізму після якого має бути дія. За таких умов будемо мати таку Україну, за яку віддавали свої життя національні герої зі словами “Слава Україні!”

Між вітальними словами звучали патріотичні пісні у виконанні Народного артиста України, соліста Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Степана Степана, солістів Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Романа Ковальчука, Віталія Войтка, Василя Матвіїва, Дмитра Кириліва, заслуженого артиста України, автора та виконавця офіційного гімну, приуроченого візитові в Україну Папи Римського Івана Павла ІІ Тараса Курчика.

На завершення заходу депутати поклали квіти до пам’ятників та меморіалів Львова.

Того ж дня ,23 серпня, у м. Львові, на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку, відбувся мітинг з нагоди чергової річниці підписання ганебного пакту Ріббентропа–Молотова, завдяки якому гітлерівський нацистський і сталінський комуністичний режими стали на шлях розв’язання Другої світової війни.
А о 18.00 23 серпня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької розпочалася урочиста академія з нагоди 22-ї річниці Незалежності України.
На початку заходу слово надали ровесниці нашої молодої держави, випускниці факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка Галині Сафроньєвій. Вона зазначила, що молоде покоління прагне, аби про Україну говорили не лише через Голодомор і Чорнобиль, але й через молоді таланти, які підніматимуть і розвиватимуть державу.
«Хочемо, аби народилося нове покоління, яке з гордістю б вдягало вишиванку не лише на Івана Купала чи День Незалежності, але й тоді, коли цього прагнути буде душа», – підкреслила Галина Сафроньєва.
Після урочистих нагороджень відбувся концерт. Колективи з різних куточків країни виконали на сцені оперного театру українські народні пісні, хореографічні композиції. Також звучали вірші відомих українських поетів. Зокрема, вірші Б.-І.Антонича, Г.Гордасевича, В.Сосюри.
У День Незалежності львів’яни, керівництво міста та області, представники громадськості Львова поклали квіти до пам’ятників визначним борцям за незалежність.
Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятників В’ячеславові Чорноволу, Михайлові Грушевському, Тарасові Шевченку та Степанові Бандері.
На площі біля пам’ятника Бандері хори «Повстанець» та «Нескорені» виконали патріотичні пісні.
Окрім того, сьогодні біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться «Акафіст до Пресвятої Богородиці» у виконанні хорової капели «Дударик».

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Львіська обласна організація Спілки офіцерів України
Фоторепортаж Андрія Роя

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: