сторінка матеріалу
Uncategorized

Представники Львівської обласної організації СОУ взяли участь у відкритті пам`ятної таблиці до 330-річчя Віденської битви (фото)

IMG_3355За ініціативи ГО «Спільнота» та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові, історика Тараса Чухліба на мурованій огорожі собору Святого Юра встановили пам`ятну таблицю відомому ієрарху, церковному діячу кінця XVII поч. XVIII ст., дипломату, поету Єпископу Йосифу Шумлянсьому. Таблиця присвячена всім українцям, що брали участь у знаменитій Віденській битві у 1683 році.
У вересні 330 років тому православний ієрарх Йосиф Шумлянський несподівано змінив єпископську рясу на військові обладунки очоливши приведену зі Львова хоругву панцерних кіннотників, що складалася з 88 чоловік. Битва під Віднем 1683 року поклала фінал завойовницьким походам Османської імперії на християнську Європу.
У квітні цього року на засіданні сесії депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк запропонував до 330-річниці битви встановити пам’ятний знак біля Собору св. Юра українському війську в особі їхнього ініціатора Єпископа Йосифа Шумлянського.
Відкриття відбулося 14 вересня, о 10 годині ранку за участі представників духовенства, громадських організацій, представників влади міста.Освятив меморіальну таблицю Митрополит Львіськиий Ігор Возьняк.
Меморіальна таблиця була споруджена за кошти ГО «Спільнота», а виготовив її відомий український скульптор Ярослав Скакун.
«Львівський єпископ Йосиф Шумлянський, спочатку був православним, а потім греко-католицьким ієрархом, окрім того, що був людиною духовною, також був і людиною військовою. Він очолював військові підрозділи на Львівщині і разом з ними, брав участь у Віденській битві 1683 року, Йосиф Шумлянський був поранений у ногу, а у соборі Святого Юра довгий час зберігалась мідна таблиця з кулею, якою власне і був поранений єпископ», – розповів доктор історичних наук Тарас Чухліб.
Отож встановлення меморіальної дошки на стінах собору Святого Юра не є випадковою.
«Ця дошка, в особі єпископа Йосифа Шумлянського, відзначає усіх українців, котрі брали участь у тій знаменитій Віденський битві, адже не менше двох третин війська польського короля Яна ІІІ Собєського були з правобережної України» – зазначив історик.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України 
Фоторепортаж Н.Матлашенко

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 88,889 hits
%d блогерам подобається це: