сторінка матеріалу
Uncategorized

ЛОО СОУ про презентацію першого етапу українсько-польського наукового проекту «Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Пресвятої Богородиці, побудованого у Холмі королем Данилом Галицьким»

1 жовтня представники Львівської обласної органіцзації Спілки офіцерів України відвідали презентацію результатів першого етапу українсько-польського наукового проекту «Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Пресвятої Богородиці, побудованого у Холмі королем Данилом Галицьким», яка відбулась у Національному університеті «Львівська політехніка». Цей проект здійснюється за підтримки Фонду Петра Порошенка та Національного інституту спадщини міністерства культури Польщі.
Народний депутат України Петро Порошенко був присутній на презентації разом із ректором Львівської політехніки професором Юрієм Бобалом, який наголосив, що Університет активно долучився до реалізації цього проекту, забезпечивши технічне оснащення археологічних і дослідницьких робіт.
Це відзначив у своєму виступі й керівник української групи експедиції, завідувач кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Інституту архітектури професор Микола Бевз. Він, зокрема, підкреслив унікальність і складність проведення археологічних досліджень на території Замкової гори у польському місті Холм, де розташований собор Різдва Пресвятої Богородиці. Розкопки треба було вести всередині діючого храму з ювелірною точністю у перервах, коли не було відправ.
Вже на першому етапі робіт з використанням найсучаснішого георадару було віднайдено археологічний об’єкт ХІІІ століття – релікти фундаментів та стін кафедральної церкви Пресвятої Богородиці. Техніка спорудження собору відрізняється від тих, які застосовувалися у той час в інших містах Русі та Європи. Храм було збудовано за новими європейськими технологіями з використанням цегельної кладки і винятково міцного розчину. Першу згадку про цю церкву відносять до 1253 року. Її не раз згадували у літописах, але у ХVIII столітті стару кафедру було розібрано, і сліди її загубилася. Тепер залишки храму віднайдено.
Для України особлива цінність проведених робіт полягає у тому, що в одній з крипт можуть перебувати останки короля Данила та двох його синів – Романа і Шварна.
Під час презентації Петро Порошенко зазначив: «Ми розпочали проект з розумінням історичної місії – повернення Україні її першого Короля».

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Львівська обласна органіцзація Спілки офіцерів України.
Фото Андрія Роя.

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,939 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: