сторінка матеріалу
Uncategorized

Представники Львівської ообласної організації СОУ вшанували воїнів УПА в день 65-річчя бою.

10 листопада 2013 року представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь у вшануванні подвигу вояків УПА на місці бою який відбувся 65 років тому.

Участь у заходах взяли мешканці навколишніх сіл, представники м.Бібрка, м.Винники, Жидачівщини, громадських організацій, а також депутати Львівської обласної ради.
Відбулося покладання квітів та поминальний молебен за загиблими. Відбулося також і громадське віче. Виступаючі закликали не забувати свого минулого, бути пильними і робити все для того щоб Україна стала саме такою державою, заради якої віддавали свої життя українські повстанці.
Серед промовців був і Голова Львівської обласної організації СОУ полковник Петро Костюк.

ДОВІДКОВО

2 лютого минуло 2013р. 100 років від дня народження одного із визначних діячів Організації Українських Націоналістів, одного з її організаторів і керівників на Львівщині, референта Служби безпеки Проводу ОУН, полковника СБ Ярослава Дякона, відомого у підпіллі за псевдонімами «Дмитро», «Мирон», «Дон». «Семен», «9-98» та ін.
Загинув Я. Дякон 9 листопада 1948 р. у лісі між селами Гринів, Шпильчина і Волове тодішнього Бібрського району Львівської області (тепер межа Пустомитівського і Перемишлянського районів). Криївку на вершині 423,5 м неподалік шосе Львів – Бібрка, в якій тимчасово перебувало 5 повстанців, виявила опергрупа обласного управління МГБ. У бою тоді також загинули: крайовий референт СБ Львівського краю, майор СБ Богдан Прокопів – «Степан», співробітник крайового осередку СБ ОУН Львівського краю, сотник СБ Теофіль Михайлів (Михайлунів) – «Зенко», командир охоронної боївки, булавний Михайло Ковалик – «Сталевий» та охоронець, вістун Василь Сохан – «Довбач». На місці загибелі повстанців насипано символічну могилу із освяченим у 1993 р. хрестом. Нині на цьому місці встановлено пам’ятник.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Фото Михайла Гринишина.

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України
для порталу українських офіцерів (Спілки офіцерів України)

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 82,830 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: