сторінка матеріалу
Uncategorized

«ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!» (фото, відео)

DSC_0406Серед багатьох крилатих виразів і гасел, народжених Майданом, чи не найбільшу силу має славнозвісне «Герої не вмирають!» І це стосується не лише героїв Небесної Сотні, а й усіх українських звитяжців свободи, які упродовж віків і віків віддавали свої життя за вільну Україну та її народ, поповнюючи лави Небесного Воїнства. Ці герої дійсно не вмирають, бо вони живуть у наших серцях як приклад героїчного чину, жертовності та джерело бойової звитяги.

Незважаючи на десятиліття радянського забуття, повертаються до спраглих українських сердець і герої минулої визвольної боротьби. Оббріхані і затавровані окупантами як «вороги народу» і «бандити», вони постають із небуття, щоби дати нам силу та наснагу для подальшої боротьби за українську Україну.

Такими героями є для нас і учасники селянського повстанського руху на Херсонщині та Катеринославщині, що в 20-х роках минулого сторіччя піднімалися на визвольну боротьбу проти навали російського більшовизму. Серед них і вояки легендарної повстанської Степової дивізії, сформованої в ході повстання, що спалахнуло в Криворізькому повітовому військкоматі під проводом Костя Пестушка – майбутнього Головного отамана Холодного яру Степового-Блакитного. Цьому 22-річному хлопцеві, який зі словами «За нашу кров! За нашу честь! За кривди нашого народу!» підняв на відчайдушну боротьбу селянські маси, судилося закарбувати в нашій історичній пам’яті славні сторінки героїчного шляху повстанської Степової дивізії, що принесла до Холодного Яру таку необхідну для подальшого антибільшовицького спротиву нову військову потугу. Лише рік героїчного чину, а далі – безсмертя…

З нагоди 94-ї річниці антибільшовицького повстання під проводом Костя Пестушка до його рідного села Ганнівка, що в Петрівському районі на Кіровоградщині, вшанувати пам’ять героїв-повстанців прибули патріоти з Кривого Рогу, Жовтих Вод і Петрового. Участь у традиційній акції пам’яті, яка відбулася біля пам’ятного знака, встановленого кілька років тому зусиллями Тернівського козацтва на чолі з його отаманом Юрієм Настусенком, взяли активісти місцевих організацій ВО «Свобода», Криворізької Самооборони, Автомайдану, Спілки офіцерів України, Тернівського козацтва та представники Жовтоводського інституту «Стратегія». Перед учасниками заходу виступили свободівці Ігор Степура та Дмитро Білоненко, член Спілки офіцерів України полковник Петро Лисенко, координатор Самооборони Ігор Дядюхін, журналіст і літератор, автор поетичної збірки «Повстання» Володимир Стецюк, проректор Жовтоводського інституту «Стратегія», автор монографії на тему повстанського руху Владислав Дутчак.

По завершенні мітингу представники Самооборони салютували на честь героїв повстанського руху трьома збройними залпами. Слідом за пострілами покотилося луною в далечінь і «Герої не вмирають!», а також «Слава героям! – Слава! Слава! Слава!»
tOGTEB3IlHI

pol

 

 

Володимир Стецюк
Кривий Ріг.

 

http://www.kr2012.com/community/blogs/index.php?page=post&blog=stecyuk&post_id=1247#.U3EiQHbTTdP

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,939 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: