сторінка матеріалу
Uncategorized

29 червня 2014 р. у Львівській області поминали жертв урочища Саліна.(фото ЛОО СОУ)

29 червня 2014 р. у Львівській області поминали жертв урочища Саліна.
За радянського часу (до 80-х років), поблизу містечка Добромиль на Старосамбірщині знаходився відомий лікувальний санаторій. Його побудували на території соляних шахт. Тамтешня сіль була відома далеко за межами Галичини. Урочище з соляними шахтами у народі віддавна називалося Саліна (лат. – Солона).
В червні 41-го року в одній із шахт було поховано тисячі трупів. З’ясувалося, що одну з чотирьох шахт каральні органи радянської влади тоді використовували як могильник для невгодних мирних українців.
Всього в шахті були трупи понад 3600 чол. (1000 в’язнів привезли з Перемишля, інших мордували у тюрмі в м.Добромиль та добивали на місці. Серед загиблих українців, є й поляки, і євреї. Лише 300 чоловік вдалось упізнати, інші жертви безіменні. За роки незалежності, для більшості українців, вони і досі залишаються таємною сторінкою історії.
Сьогодні відбулась громадянська панахида за убієнними у м.Добромиль. Опісля квіти було покладено на місці трагедії. У поминальній церемонії прийняли участь: депутати Львівської облради – Андрій Корнат, Ярослав Мудрий, Юрій Войтів, а також представники багатьох ветеранських організацій. Делегацію ЛОО СОУ представляли підполковник Ігор Боднар, член виконкому ЛОО СОУ майор Андрій Рой та інші члени ЛОО СОУ.
Панахиду за убієнними відслужили священники різних конфесій християнської церкви. Виступили також місцеві хори, гарячі оплески отримав хор «Дударик». Радує, що було багато молоді.

Світлини членів ЛОО СОУ: Ігоря Боднара, Андрія Роя та Андрія Стащишина.

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,939 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: