сторінка матеріалу
Uncategorized

З Днем Військово-Морських Сил!

DSCN7964Спілка офіцерів України вітає особовий склад Військово-Морських Сил Збройних Сил України з Днем Військово-Морських Сил!

Всім міцного здоров’я, безмежного щастя, сім футів під кілем, перемоги завжди, у всьому і над усіма, в першу чергу над московськими окупантами.

Відродили ВМСУ в 1992році, відродими і зафаз!

Слава Україні!
Слава Військово-Морським Силам Збройних Сил України!
Героям Слава!

З повагою,

ГОЛОВА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ,
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ II СКЛ.,
КАПІТАН І РАНГУ ЄВГЕН ЛУПАКОВ

 

ДОВІДКОВО.
Дата святкування, як і сама назва свята військових моряків України – “Дня флоту України” змінювалося неодноразово. Згідно Указу Президента України № 259/2006 від 24 березня 2006 року День Військово-морських Сил Збройних Сил України відзначався щорічно в першу неділю липня.
А святкування дня українського військового моряка з 1997 року відбувалося 1 серпня. Ця дата була встановлена Указом Президента України № 708 від 17 серпня 1996 року і пов’язана з важливою подією в житті сучасних Військово-морських Сил України – навчаннями «Море-96» в море під час яких і вийшов сам Президент.
Однак які б значні події не відбувалися в сучасній історії України, розглядати їх окремо від загальноісторичного контексту розвитку національного військового флоту було б не зовсім коректно.
Історію становлення і розвитку військового флоту слід розглядати крізь призму української державності, яка налічує чотири періоди:
1) праукраїнська держава – Русь;
2) козацька держава (ХVІІ ст.);
3) державні утворення 1917 – 1921 рр.. (УНР доби Центральної Ради, Українська держава часу Гетьманату, УНР часу Директорії);
4) сучасна Україна (з 24.08.1991).
Найбільш видатними датами, які пов’язані зі створенням національного флоту, є:
весна-літо 907 року – морський похід і перемога київського князя Олега під Константинополем;
весна – літо в 1616 р. – морський похід і перемоги козацької флотилії гетьмана Петра Сагайдачного під Кафою, Синопом і Трапезундом;
14 січня в 1918 р. – ухвалення Центральною Радою «Тимчасового закону про флот Української Народної Республіки»;
29 квітня 1918 р. – підняття на кораблях Чорноморського флоту прапорів Військового українського флоту, затверджених «Тимчасовим законом про флот Української Народної Республіки»;
15 липня 1918 р. – оголошення закону про уніформу для українського флоту;
18 липня в 1918 р. – прийняття закону про Військово-морський прапор;
липень 1918 – створення постійно діючого з’єднання Військово-морського Флоту Української держави – бригади тральщиків;
5 квітня в 1992 р. – видання Президентом України Указу «Про невідкладні заходи щодо створення Збройних Сил України», початок формування Військово-морських Сил України на базі Чорноморського флоту;
21 липня 1992 р. – перехід сторожового корабля СКР-112 під юрисдикцію України;
липень – серпень 1996 р. – проведення перших оперативно-тактичних навчань Військово-морських Сил України під прапором Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – Президента України, які і завершились його Указом.
Таким чином, із всіх найбільш значних дат в історії українського морського флоту, саме на липень припадають дати, які були враховані при визначенні дати свята. Вона обов’язково повинна бути пов’язана з періодом державної незалежності в країні і традиційно призначається на день визначної події, пов’язаної з визначною подією, перемогою або ж зі створенням регулярного військового флоту.
Найвагомішою з історичних подій для встановлення дати святкування Дня Військово-Морських Сил в Україні визнаний морський похід і перемога київського князя Олега під Константинополем в червні – липні 907 року.
Святкування Дня Військово-морських Сил Збройних Сил України проводилося в головній базі флоту в місті Севастополі та в місцях базування і дислокації сил.
З 2012 року, згідно Указу московської маріонетки – Януковича від 30 грудня № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят”, День флоту України відзначався в останню неділю липня разом з російськими окупантами. В 2014 році День флоту України припадає на 27 липня і формально буде проведений в Одесі та інших місцях базування і дислокації сил. Патріотично налаштована частина ВМСУ відзначає своє свято, до видачі нового Указу Президента, в першу неділю липня.

ВГО СОУ.

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,939 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: