сторінка матеріалу
Uncategorized

70 років з дня створення Української Головної Визвольної Ради.(фото)

Спілка офіцерів України долучилася до заходів із нагоди 70-ої річниці з дня утворення Української Головної Визвольної Ради (УГВР). У селі Сприня, де відбувалися урочистості, СОУ представляли члени Львівської обласної організації на чолі із Головою ЛОО СОУ полковником Петром Костюком. Разом із представниками громадськості Львівської та навколишніх областей, представниками Львівської облради та обладміністрації вони взяли участь у вшануванні цієї події. Зокрема,- круглому столі, родзинкою якого стала участь у ньому дочки Кирила Осьмака – Наталі, яка презентувала учасникам свої книги.
Після цього пройшло народне віче та поминальна молитва. Дуже запальними були слова військового капелана отця Михайла Низькогуза, що нещодавно повернувся із зони АТО, де відвідував наших вояків.
У зв’язку з оголошеним на Львівщині трауром, були скасовані концерти та розважальні заходи. Але лунали салюти із гармат та автоматів, раз –пораз лунало гучне «Слава Україні!». А Гімн України та «Боже, Великий, Єдиний нам Україну храни!» виконували усі присутні. На вшануванні було багато молоді, що вселяє надію у майбутнє нашого народу.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Текст і світлини – членів ЛОО СОУ Ігоря Боднара та Андрія Роя.

ДОВІДКОВО
Українська Головна Визвольна Рада (УГВР) – орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе Верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі, утворений в Україні наприкінці другої світової війни з ініціативи УПА й ОУН (б). Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН, хоч остання залишалася організаційною й ідеологічною базою УГВР. Установчі збори УГВР відбулися 11-15 липня 1944 року поблизу села Сприня на Самбірщині під охороною відділів УПА. У зборах взяло участь 20 осіб, інші 5 погодилися прийняти мандати, але не могли прибути. Між засновниками більшість не належала до ОУН: десятеро із них походили з північно-західних земель України та Наддніпрянщини. В Україні згодом кооптовано 4 члени (до 1950 року). На зборах, якими керував Ростислав Волошин, схвалено тимчасовий устрій, платформу та універсал УГВР до українського народу. УГВР ухвалила демократичні засади державно-політичного життя і соціально-економічну програму майбутнього устрою України. Обрано президію УГВР: президент УГВР – Кирило Осьмак з Києва (помер у Володимирській тюрмі), віце-президенти – Василь Мудрий, отець. Іван Гриньох та Іван Вовчук. Члени президії – Зенон Пеленський, Мирослав Прокоп, Дарія Ребет. Секретар внутрішніх справ – Ростислав Волошин, секретар закордонних справ – Микола Лебедь, Генеральний суддя – Ярослав Біленький, бюро інформації – Йосип Позичанюк. Голова генерального секретаріату, секретар військових справ – Головний командир УПА Роман Шухевич.
Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

Найпопулярніші пости і сторінки

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 85,832 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: