сторінка матеріалу
Uncategorized

ГЕРОЯМ СЛАВА! Фоторепортаж ЛОО СОУ про перепоховання провідника Львівського Крайового Проводу ОУН-УПА Євгена-Андрія Пришляка . (фото)

IMG_1011 жовтня у Львові представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь у заходах перепоховання провідника Львівського Крайового Проводу ОУН-УПА Євгена-Андрія Пришляка на Личаківському кладовищі. Урочисте перепоховання відбулося на полі почесних поховань №67.
На перепохованні Євгена-Андрія Пришляка (провідника Яреми)були присутні родина Крайового провідника ОУН-УПА, депутати Львівської обласної та міської рад, представники ветеранських громадських організацій, Львівської обласної організації Спілки офіцерів України, історики.
Розпочалася урочиста церемонія панахидою за Євгеном-Андрієм Пришляком у подвір’ї Собору Св. Юра. Згодом похоронна процесія пройшла вулицями Львова – від собору Святого Юра до Личаківського цвинтаря.
На Полі почесних поховань священнослужителі відслужили панахиду, а потім відбулася громадянська панахида.
«Сьогоднішню подію можна вважати маленьким торжеством історичної справедливості, – зазначив депутат ЛОР Андрій Холявка, – адже Євген-Андрій Пришляк – це людина, яка присвятила своє життя українській справі. Він був одним із останніх крайових провідників націоналістичного підпілля, перебував у підпіллі та тюрмах усіх окупантів, 25 років провів у большевицьких катівнях. Помер 1987-го у Миколаєві, не доживши кілька років до самостійної України. Хай спочиває з Богом, тепер у Львові, поряд з іншими видатними українцями».
«Сьогодні небо над Львовом було блакитним і надзвичайно високим, –написала на своїй сторінці уФейсбук освітянка і громадський діяч Дзвінка Калинець-Мамчур, – бо це небо тримають над нами тисячі Героїв, які понад століття виборювали нашу незалежність. 11 жовтня на Личаківському кладовищі у Львові перепоховали останки провідника Львівського крайового проводу ОУН-УПА Євгена-Андрія Пришляка, людину легендарної долі і величної духом. Мужність і гідність п.Євгена я мала змогу запізнати ще школяркою, коли він повернувся із табору №35 на Уралі. Пам’ ятаймо Героїв, вічна їм слава. І молімся за сьогоднішніх, які там, на передовій, аби повернули додому живими і здоровими. Слава Україні!».

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Довідково:
Євген Пришляк – «Ярема», «Чорнота».
Народився 13 грудня 1913 р. в Миколаєві Львівської області. Закінчив у 1930 р. Торговельну школу у Львові. В ОУН вступив у 1929 р. Брав активну участь у діяльності підпілля, за що польською владою був засуджений у 1935 р. Із ув’язнення звільнився у 1939 р. після початку Другої світової війни. Брав участь у роботі Похідних груп на сході України в 1941 р. Після арешту гестапо перебував у німецькій тюрмі в 1941-1942 р. У 1942 р. звільнився із в’язниці (обставини не відомі) та працював у м. Миколаїв Львівської області в УДК. У 1944 р. відомий, як керівник боївки СБ на Дрогобиччині. У 1945 р. призначений окружним референтом СБ Дрогобицької області. У 1946 р. переведений на таку ж посаду в Городоцьку округу ОУН. У 1949-1950 рр. очолював референтуру СБ Львівського Крайового проводу ОУН, а у грудні 1950 р. призначений Крайовим провідником ОУН Львівського Краю. 22 січня 1952 р. захоплений в полон у криївці військами МГБ. Засуджений до кари смерті, яку замінили на 25 років таборів. Звільнився 25 січня 1977 р. Помер 3 грудня 1987 р. у м. Миколаїв Львівської області.

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України

Фото підполковника Степана Боренька

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 83,351 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: