сторінка матеріалу
Uncategorized

Криворізька МО СОУ долучилася до вшанування пам’яті українського героя Криворіжжя – отамана Степового. (фото, відео)

14 лютого 2015 року представники Криворізької міської організації Спілки офіцерів України разом з представниками інших національно-патріотичних організацій Кривого Рогу вшанували пам’ять українського офіцера-героя, Головного отамана Холодного Яру, командира Степової дивізії, організатора Криворізького повстання Костянтина Юрійовича Пестушка (отамана Степового-Блакитного) з нагоди 117 річниці з дня його народження.
Після спільної молитви біля пам’ятного знаку Українським Героям Криворіжжя у Тернівському районі міста, учасники виїхали до села Ганівка, що на Кіровоградщині. У цьому селі народився і геройські загинув Кость Степовий-Блакитний.
Учасники згадали героїчний життєвий шлях свого земляка. В ті часи (1919-1921 роки) Ганівка входила до складу Катеринославської губернії. Саме з Криворізького повстання і почалось створення Степової дивізії під проводом Костя Пестушка і влитя іі до збройних сил Холодного Яру.

“…Воєнком направився до нього, щоб потиснути руку. Але в ту мить пролунав постріл, просвистів маленький шматочок олова в повітрі і ввігнався у скроню воєнкома. Той снопом повалився на землю. Інші урядовці воєнкомату на мить отетеріли.
І тоді продзвенів владний голос Степового, прорізуючи мертве остовпіння:
– За нашу кров! За нашу честь! За кривди нашому народові!
Пролунали три постріли вгору. Це був сигнал до повстання…” Так описує події Криворізького повстання Роман Коваль, письменник і дослідник української історії.
“Організований загін Степового спочатку був невеликим, але дуже скоро перетворився у поважну військову одиницю – Степову дивізію, чисельністю близько 15000 бійців. О.Н, Згідно з книгою «На защите революции» ця Дивізія нараховувала 12 тис. «бандитов». А більшовицький історик Б. Козельський пише, що сили Дивізії сягали 15-20 тис. чоловік. Ю.Степовий пише про 18 тис. бійців Степової дивізії.” (Роман Коваль, Кость Блакитний, отаман Степової дивізії. Збірка документів).

В своєму виступі під час вшанування голова Криворізької міської організації Спілки офіцерів України полковник Петро Лисенко зауважив на тому, що “Кость Пестушко не тільки є героєм, але він виявив надзвичайні військово-професійні якості під час організації збройного повстання і формування у лічені дні потужного військового з’єднання – Степової дивізії. Саме зараз, під час проведення мобілізації, є актуальним питання добору до війська чоловіків готових зі зброєю боронити Україну від російських окупантів. Кость це зробив блискуче, а мав військове звання у порівнянні із сьогоднішніми – старший лейтенант.”

Виступ П.Лисенка.

Також голова Криворізької СОУ вручив письмові Подяки криворізьким спілчанам Олені Шубіній та Федору Пазинському за відданість українській державі у боротьбі проти окупантів та під час Революції Гідності від імені Центрального проводу СОУ.

Криворізька МО СОУ.
Фото і відео Сергія Дашковського,
кореспондента газети “Промінь Просвіти”

Все відео.

Фото.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: