сторінка матеріалу
Uncategorized

Спілка офіцерів України, разом з усіма українцями-патріотами не лише з терен України, в черговий раз вшанували Героїв Холодного Яру.

 

img_2371

Герої Холодного яру йшли в бій зі словами: «Воля України або смерть»

Тисячі людей з усіх куточків України та з-за кордону вшанували минулими вихідними 25-26 квітня 2015р. героїв Холодного яру, які не прийняли радянську владу і у 20-х роках минулого століття створили українську незалежну республіку. З 1918-го по 1922-й вони вели боротьбу з російськими окупантами і тривалий час протистояли регулярним частинам червоної армії. Десятки героїв, серед яких і 25-літній головний отаман Холодноярівської республіки Василь Чучупака, віддали своє життя за українську незалежність. Історію їхньої боротьби розповів письменник, один з небагатьох отаманів, що залишилися живими – Юрій Горліс-Горський в історичному романі «Холодний яр».
Тепер щовесни на Чигиринщину, у село Мельники, що був столицею повстанської республіки, приїжджають звідусіль люди, щоб вклонитися пам’яті героїв, чий приклад повів у бій воїнів УПА і служить учасникам АТО.
У суботу урочисті заходи відбулися в Чигирині. Тут на Замковій горі відбувся молебінь, який очолив Святійший партіарх Київський і всієї Руси-України. Він освятив прапори батальйонів, що нині захищають нашу країну від російських окупантів на Сході – «Азов», «Айдар», «Миротворець», ДУК «Правий сектор», бійці яких прибули прямо з передової. «Все, що нагадує нам про нашу бойову славу, треба піднімати. Тільки так ми зможемо перемогти», – сказав патріарх.
Перед шеренгами бійців виступив 90-річний вояк УПА Володимир Караташ, який зачитав присягу воїна-захисника, а в неділю на Монастирському ставу освятив і свою саблю.
У неделю велелюдні заходи відбулися в селі Мельники. Мітинг відкрив дослідник українського руху спротиву, автор багатьох книг про історію Холодного яру Роман Коваль. Перед присутніми також виступили голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, донька Юрія Горліса-Горського Лариса Лісовська, бандуристи Тарас Силенко і Тарас Житинський, автор знаменитого «Чорного ворона» Василь Шкляр. Всі виступи завершувалися боєм на козацькому тулумбасі Чорних запорожців. Лауреат Шевченківської премії В.Шкляр читав уривки із своїх творів, якими захоплюються тисячі українців і на мітингу на хуторі Буда, де вже тисячоліття росте дуб, під яким у часи Гайдамаччини любив відпочити козацький ватажок Максим Залізняк.
Того ж дня відбулося освячення зброї сьогоднішніх захисників Вітчизни біля Монастирського ставу, де колись перед боєм святили свої шаблі й пістолі гайдамаки й холодноярівці.
Учасники заходів, серед яких члени Спілки офіцерів України, народні депутати Дмитро Ярош, Юрій Левченко, громадські діячі, вояки АТО, звертаючись до присутніх, говорили про те, що Холодний яр давно вже став символом спротиву російській агресії, осердям українського духу. Бандурист Тарас Силенко зазначив, що відчуває внутрішній обов’язок хоч раз у рік побувати у Холодному яру, відчути його енергетику, духовний зв’язок з героями-повстанцями.
У рамках патріотичного фестивалю відбулася презентація «Легіону Свободи», який вже нараховує близько тисячі бійців. Під час боїв на Сході 14 бійців цього формування віддали своє життя за Україну, 69 отримали поранення.

cold jar souУ заходах із вшанування героїв Холодного яру і АТО взяли участь делегації Спілки офіцерів України з багатьох областей України. З Києва прибуло 48 представників на чолі з Першим заступником Голови Спілки офіцерів України капітаном 1 рангу Євгеном Лупаковим. І на цей раз, як і в попередні роки, з нами були ліцеїсти з Київського ліцею імені Івана Богуна, члени Конгресу Українських Націоналістів, Київського товариства політв’язнів і репресованих, «Соловецького братства». Разом з тисячами патріотів ми вклонилися пам’ятникам борцям за волю України в Мельниках, на території Мотронинського монастиря та Героям Небесної Сотні – монумент на їх честь встановлено на хуторі Буда.
Козаки-конгресівці Кіровоградщини на чолі з Головою Кіровоградської обласної організації КУН Тріщенком Віктором, вже традиційно, пригощали ліцеїстів та інших бажаючих козацькою кашею, запеченою рибою з салом та іншими козацькими смакотами.

Світлана Чорна.

Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

Популярні записи та сторінки

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 82,832 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: