сторінка матеріалу
Uncategorized

Спілка офіцерів України щиро вітає з Днем народження нашого першого Міністра оборони України – Костянтина Петровича МОРОЗОВА.

morozov3 червня 1944 року народився Костянти́н Петро́вич Моро́зов – перший міністр оборони України (вересень 1991 — жовтень 1993) генерал-полковник.

З перших днів його призначення Міністром оборони (вересень 1991 — жовтень 1993) члени Спілки офіцерів України стали разом, сприяли створенню військового законодавства в Україні, українізації військ колишнього СРСР на теренах України та поверненню наших військовиків до України…

Спілка офіцерів України щиро вітає з Днем народження нашого першого Міністра оборони України, разом з яким ми відродили наші Збройні сили України, та бажає йому всіляких гараздів та перемог завжди, у всьому і над усіма!

За дорученням проводу Спілки офіцерів України,

Голова Спілки офіцерів України
генерал-лейтенант Олександр Скіпальський.


Довідково.
Костянти́н Петро́вич Моро́зов (3 червня 1944 року, селище Лозова Павлівка (нині м. Брянка), Луганська область — військовий діяч СРСР і України, генерал-полковник (1991), перший міністр оборони України (вересень 1991 — жовтень 1993). Надзвичайний і повноважний Посол України (2005).
Біографія
Костянтин Петрович Морозов народився в селищі Лозова Павлівка (нині м. Брянка), Луганської області. Батько — Петро Степанович (1915–1954) учасник ВВВ, у повоєнний період працював електриком на шахтах Донбасу, загинув на виробництві. Мати — Катерина Іванівна (1916–1997) була шкільною вчителькою.
1967 року закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків ВПС ім. С. Грицевця, служив льотчиком у складі ВПС Північної групи військ. 1975 року з посади командира авіаційної ланки поступив на командний факультет Військово-повітряної академії ім. Ю. Гагаріна, яку закінчив 1975 року. Проходив службу в Липецькому ЦБЗ і ПЛС ВПС, МВО на посадах льотчика-інструктора, командира авіаційної ескадрильї, заступника командира авіаційного полку, начальника авіабази з дослідження бойового використання винищувальної авіації (Турк. ВО), заступника командира і командира авіаційної дивізії ЦГВ. 1984 року направлений на навчання в Військовій академії Генерального штабу ЗС СРСР ім. К. Ворошилова, яку закінчив 1986 року.
По закінченні ВА ГШ, у 1986–1988 рр. проходив службу на посаді начальника штабу-першого заступника командувача повітряної армії ВГК (СП) зі штабом у Смоленську. У грудні 1988 року переведений на таку ж посаду в повітряну армію зі штабом у Києві, а у вересні 1990 р. призначений її командувачем.
Під час спроби державного перевороту в Москві (серпень 1991 р.) підтримав курс України на відокремлення від СРСР і утворення незалежної держави. 3 вересня 1991 р. Верховною Радою України призначений першим міністром оборони України. 1 жовтня 1991 р. Указом Президента СРСР і наказом МО СРСР звільнений від обовязків командувача повітряної армії і члена Військової ради КВО та відряджений у розпорядження уряду України. Перший офіційно склав присягу на вірність українському народові (6 грудня 1991). Під керівництвом К. Морозова вперше було створено національну систему управління військовим угрупованням колишнього СРСР на території незалежної України, проведено унікальну організаційну роботу з приведення основної частини офіцерського складу цього угруповання до присяги на вірність народу України, проведено перший етап його реорганізації у структури Збройних Сил України, закладено основи організації видів Збройних Сил України. Через особисту особливу позицію в питанні Чорноморського флоту 30 вересня 1993 р. добровільно подав Президентові України рапорт про відставку.
Після відставки з посади МО і звільнення із ЗС України — на громадській роботі: член Координаційної Ради Конгресу української інтелігенції, керівник виборчої громадської організації «Демократичне об’єднання Україна», координатор демократичних партій України, член Україно-Американського дорадчого Комітету з вироблення політики. У 1994–1995 рр. вивчав англійську мову, політологію, основи державного управління, політику міжнародної безпеки як старший науковий працівник Гарвардського університету (Kennedy School of Government), (Бостон, США). Закінчив докторантуру Міжнародного відкритого університету (2003) з дипломом доктора філософії в галузі політології (PhD).
Від 1996 року — на дипломатичній службі. До 2000 року — радник-посланник, головний координатор співробітництва України з РПАС, ЄС, ЗЄС у військовій сфері Посольства України в Брюсселі, заступник Глави Місії України при НАТО (від 1998 р.). Від травня 2000 р. до листопада 2007 р. — Посол України в Ісламській Республіці Іран, Посол з особливих доручень МЗС України (основний напрямок роботи — відносини Україна — НАТО), Глава Місії України при НАТО (Брюссель, Бельгія).У жовтні 2007 р. через зміну позиції уряду України в питанні інтеграції в НАТО добровільно пішов у відставку.в НАТО добровільно пішов у відставку.
Advertisements

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Please make sure the Twitter account is public.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,939 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: