сторінка матеріалу
Uncategorized

З черговою річницею подвигу екіпажу тральщика “Сигнальщик”!

сигнальщик

тральщик «Сигнальщик» (б/н 905) проекту 266М

28 червня 1992р. — екіпаж тральщика «Сигнальщик» (б/н 905) проекту 266М (шифр «Аквамарин», англ. Natya class за класифікацією НАТО, введений в експлуатацію в 1973 році) під командуванням капітана 3 рангу Теймура Бегляр–огли Сулейманова, протестуючи проти прийняття присяги на вірність СНД, присягнув замість цього українському народові і став першим бойовим кораблем на Чорному морі, який підняв український прапор. Однак на наступний день під тиском командування бригади, екіпаж був змушений його спустити. Команда тральщика була спішно розформована, а командир і командування корабля звільнені з посад “за український націоналізм”. Більша частина екіпажу потім перейшла на службу ВМС України на кораблі «Славутич» та «Гетьман Сагайдачний».
Подія отримала широкий розголос – тоді вперше з часів української революції 1917–1918рр. над Чорним морем знову з’явився жовто–синій прапор.
Отакі “бандерівці” відроджували і відродили Військово–Морські Сили Збройних сил України.
В подальшому тральщик був номінально зарахований в український флот, але корабель Україні москалями не передавався. В 1994 році виведений зі складу ЧФ РФ, а в 1995 був списаний і утилізований –розрізаний на металобрухт в Інкермані.
А його бувший командир Сулейманов, отримавши від України два чергових військових звання, “тепленькі” посади в штабі ВМСУ боближче до командувачів, останні з яких виявилися зрадниками, став і сам зрадником – перейшов знову до тих, хто його в 1992р. з такою ганьбою вигнав з флоту…
_______________________
Спілка офіцерів України щиро вітає весь героїчний екіпаж тральщика «Сигнальщик»,хто не зрадив прийнятій тоді присязі, з черговою річницею їх героїчного подвигу і бажаємо завжди мати “сім футів під кілем” і перш за все – негайної перемоги над московськими окупантами та якнайшвидшого і остаточного звільнення від російської окупації нашого чудового і чарівного Криму, не лише формального, а і реального входження України до цивілізованого європейського співтовариства.
Слава Україні! Слава героям–морякам!

About © ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

Всеукраїнське громадське об'єднання "СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ"

Обговорення

Коментарі закрито

БІЛЬШЕ ПРО СОУ


Натиснути на зображення, щоб узнати більше про СОУ


СОУ на twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ

статистика

  • 81,902 hits
Advertisements
%d блогерам подобається це: